Live Score

International - World Cup Qualification UEFA 1st Round Grp. C
18:00 Azerbaijan-:-Germany
18:00 San Marino-:-Czech Republic
20:45 N.Ireland-:-Norway
International - World Cup Qualification UEFA 1st Round Grp. E
18:00 Armenia-:-Kazakhstan
20:45 Montenegro-:-Poland
20:45 Romania-:-Denmark
International - World Cup Qualification UEFA 1st Round Grp. F
18:00 England-:-Lithuania
20:45 Malta-:-Slovakia
20:45 Scotland-:-Slovenia
Argentina - Primera Division
00:05FT Racing Club2:1Godoy Cruz
00:30FT Atletico Rafaela2:2Estudiantes
21:00 Colon-:-Lanus
21:30 San Martin San Juan-:-Boca Juniors
22:00Pst Defensa y Justicia-:-Independiente
23:30 River Plate-:-Belgrano
23:30 Temperley-:-Atletico Tucuman
Australia - A-League
08:0555' Wellington Phoenix3:0Newcastle Jets
10:00 Perth Glory-:-Sydney FC
International - Friendlies
14:00 Kenya-:-DR Congo
Italy - Serie B
12:30 Hellas Verona-:-Pisa
15:00 Salernitana-:-Ascoli Picchio FC 1898
15:00 Ternana-:-Avellino
15:00 Vicenza-:-Brescia
15:00 Entella-:-Cesena
15:00 SPAL 2013-:-Frosinone
15:00 Carpi-:-Perugia
15:00 Latina-:-Pro Vercelli
20:30 Bari-:-Novara
Spain - Segunda Division
12:00 Getafe-:-Lugo
16:00 Cadiz-:-Tenerife
18:00 Mirandes-:-Huesca
18:00 Reus-:-UCAM Murcia
18:00 Sevilla Atletico-:-Cordoba
20:30 Elche-:-Zaragoza
Ukraine - Premier League
13:00 Olimpik Donetsk-:-Karpaty
USA - Major League Soccer
00:40FT Columbus Crew3:2Portland Timbers
USA - USL
00:00FT Charleston Battery2:1FC Cincinnati
00:30FT Tampa Bay Rowdies1:0Orlando City B
01:00FT Tulsa Roughnecks FC4:1Colorado Springs Switchbacks FC
01:30FT Swope Park Rangers3:1OKC Energy FC
04:00FT Reno 1868 FC0:2Orange County SC
04:30FT Portland Timbers II1:2Real Monarchs SLC
04:30FT Phoenix Rising FC0:1Toronto FC II
23:00 Seattle Sounders FC II-:-Sacramento Republic FC
Belgium - First Division B Relegation Group
14:30 Cercle Brugge-:-Lommel
International - Club Friendlies
10:30 Zenit St. Petersburg-:-FC Ufa
13:00 CSKA Moscow-:-Arsenal Tula
14:00 AIK-:-IFK Norrkoeping
14:00 First Vienna FC-:-Rapid Wien
15:00Cnc Eupen-:-Raeren Reserves
15:00 Trabzonspor-:-Samsunspor
16:00 Mjoendalen-:-Stabaek
16:00 Tromsoe-:-Bodoe/Glimt
18:00 FK Haugesund-:-Sandnes
18:00 Sarpsborg 08-:-Fredrikstad
Czech Republic - Cup
12:15 Opava-:-FC Zbrojovka Brno
Egypt - Premier League
15:00Pst Al Mokawloon Al Arab-:-El Nasr Tadeen
15:00Pst Petrojet-:-Al-Ittihad Al-Sakandary
15:00Pst Tanta-:-ENPPI
17:15Pst El Dakhleya-:-El Entag El Harby
17:15Pst Ismaily SC-:-Al Sharkeyah
19:30Pst Wadi Degla FC-:-El Geish
England - League 1
13:30 Scunthorpe United-:-Bradford City
England - League 2
15:45 Doncaster Rovers-:-Plymouth Argyle
International - Friendlies U21
13:00 Latvia U21-:-Belarus U21
Italy - Lega Pro Grp. A
18:30 Como-:-Piacenza
Italy - Lega Pro Grp. B
14:30 Sambenedettese-:-Reggiana
16:30 Maceratese-:-FeralpiSalo
16:30 AlbinoLeffe-:-Modena
16:30 Gubbio-:-Parma Calcio 1913
16:30 Venezia-:-Santarcangelo
16:30 US Ancona 1905-:-Sudtirol
16:30 Mantova-:-Teramo
20:30 Calcio Padova-:-Bassano Virtus
20:30 Forli-:-Alma Juventus Fano
Italy - Lega Pro Grp. C
14:30 Melfi-:-Akragas
14:30 Casertana-:-Cosenza
14:30 Vibonese-:-Fidelis Andria
14:30 Catania-:-Foggia
14:30 Lecce-:-Fondi
14:30 Siracusa Calcio-:-Reggina
18:30 Juve Stabia-:-Catanzaro
18:30 Matera-:-Messina
18:30 Monopoli-:-Virtus Francavilla
Portugal - Segunda Liga
16:00 Varzim-:-Academica
17:00 Viseu-:-Santa Clara
17:00 Uniao da Madeira-:-Vizela
Russia - National Football League
06:00FT SKA-Khabarovsk1:0Tyumen
08:0060' Luch Energiya Vladivostok0:0Zenit St. Petersburg 2
12:00 Sibir Novosibirsk-:-Sokol Saratov
14:00Cnc Spartak Moscow II-:-Volga Nyzhny
15:00 Tosno-:-Dinamo Moscow
15:00 Khimki-:-Shinnik Yaroslavl
15:00 Kuban Krasnodar-:-Neftekhimik
16:00 Spartak Nalchik-:-FC Volgar
16:00 Mordovya-:-Fakel
Spain - Segunda B Grp. I
12:00 Celta Vigo B-:-Ponferradina
12:15 CD Palencia Balompie-:-Leonesa
17:00 Racing Santander-:-UD Somozas
17:00 Pontevedra-:-Tudelano
17:00 Burgos CF-:-Valladolid B
17:30 Izarra-:-CD Lealtad
18:00 Racing de Ferrol-:-Osasuna B
18:15 Guijuelo-:-CD Boiro
18:30 Caudal Deportivo-:-Arandina CF
Spain - Segunda B Grp. II
12:00 San Sebastian de los Reyes-:-Logrones
12:15 SD Gernika-:-Toledo
12:30 Mensajero-:-Sestao
17:00 Albacete-:-Fuenlabrada
17:00 Real Union-:-Zamudio SD
17:00 Navalcarnero-:-Arenas Getxo
Spain - Segunda B Grp. III
12:00 Ebro-:-Hercules
12:00 AE Prat-:-Alcoyano
12:00 CE L'Hospitalet-:-Atletico Baleares
12:00 Lleida Esportiu-:-Mallorca B
17:00 Eldense-:-Gava
18:00 Badalona-:-UD Cornella
Spain - Segunda B Grp. IV
12:00 Extremadura-:-Melilla
12:00 Marbella FC-:-Cartagena
17:00 Real Murcia-:-Cordoba B
17:00 Recreativo Huelva-:-CD El Ejido 2012
17:00 Real Jaen-:-San Fernando CD
17:30 Linense-:-La Roda
18:00 Linares Deportivo-:-Atletico Mancha Real
18:00 Futbol Club Jumilla-:-Merida
18:00 Villanovense-:-Lorca FC
18:30 Atletico Sanluqueno CF-:-Granada B
Turkey - 1. Lig
12:00 Umraniyespor-:-Balikesirspor
Wales - Premier League
16:00 Rhyl-:-Newtown
Argentina - Primera B Nacional
22:00 Gimnasia Jujuy-:-Sportivo Estudiantes
22:00 Boca Unidos-:-All Boys
23:30 Central Cordoba de Santiago-:-Ferro Carril Oeste
Argentina - Federal A 2nd Stage - North
22:00 Gimnasia y Tiro-:-Sarmiento de Resistencia
22:00 Altos Hornos Zapla-:-Sportivo Patria
23:00 CA Chaco For Ever-:-Juventud Antoniana
Argentina - Federal A 2nd Stage - South
21:00 Deportivo Madryn-:-Gimnasia Mendoza
23:00 Sportivo Las Parejas-:-Villa Mitre
Argentina - Federal A Relegation 1st Stage Zona A
22:00 Deportivo Roca-:-General Belgrano
22:00 Independiente de Neuquen-:-Ferro Carril Oeste General Pico
22:00 Deportivo Maipu-:-Club Rivadavia
Argentina - Federal A Relegation 1st Stage Zona B
22:00 Juventud Unida Universitario-:-Gutierrez SC
Argentina - Federal A Relegation 1st Stage Zona C
22:00 Defensores de Pronunciamiento-:-Gimnasia y Esgrima de Concepcion
22:00 CD Libertad-:-Guarani Antonio Franco
Argentina - Primera B Metropolitana
17:00 CA Talleres Remedios de Escalada-:-Acassuso
21:00 Deportivo Espanol-:-Club Atletico Estudiantes
21:00 CD UAI Urquiza-:-Deportivo Riestra
Bolivia - Primera Division - Apertura Adecuacion
21:00 Real Potosi-:-Nacional Potosi
Brazil - Acreano 1st Stage
22:45 Placido de Castro-:-Humaita SC
Brazil - Capixaba
20:00 EspĂ­rito Santo-:-Rio Branco ES
Brazil - Paulista A1
21:00 Sao Paulo-:-Corinthians
23:30 Sao Bento-:-Ponte Preta
Colombia - Primera A Apertura
00:00FT Santa Fe2:1Millonarios
01:45FT Atletico Junior1:2CD Jaguares
Costa Rica - Primera Torneo de Verano
01:00FT LD Alajuelense0:1Belen
04:00FT Municipal Perez Zeledon2:1Deportiva Carmelita
21:30 Santos de Guapiles-:-Deportivo Saprissa
22:30 Limon-:-Deportiva San Carlos
Denmark - 1. Division
13:45 FC Helsingoer-:-Fredericia
13:45 Hobro-:-Fremad Amager
13:45 Skive-:-Naestved
Denmark - 2. Division Promotion Group
15:00 Avarta-:-Thisted
15:00 Greve-:-Kjellerup
Ecuador - Serie A - Apertura
18:30 Clan Juvenil-:-River Plate
19:00 CSD Macara-:-Independiente del Valle
22:00 Fuerza Amarilla SC-:-LDU de Quito
22:30 Barcelona SC-:-Universidad Catolica
El Salvador - Primera Division - Clausura
23:00 Municipal Limeno-:-CD Sonsonate
23:30 CD FAS-:-Pasaquina
Germany - Regionalliga North
14:00 ETSV Weiche Flensburg-:-Eintracht Braunschweig II
15:00 BSV Rehden-:-Lupo-Martini Wolfsburg
15:00 SV Drochtersen/Assel-:-Eintracht Norderstedt
15:00 VfV Hildesheim-:-Hannover 96 II
Germany - Regionalliga Northeast
13:00 FC Oberlausitz Neugersdorf-:-Hertha Berlin II
13:30 FSV Union Fuerstenwalde-:-VfB Auerbach
14:05 Babelsberg-:-Carl Zeiss Jena
Germany - Regionalliga West
14:00 RW Ahlen-:-SV Roedinghausen
Greece - Football League
14:00 Apollon Smirnis-:-Aiginiakos FC
14:00 Panserraikos FC-:-Agrotikos Asteras
14:00 Kissamikos FC-:-Anagennisi Karditsas
14:00 Acharnaikos FC-:-Panegialios
14:00 AEL Kalloni FC-:-AE Sparti
14:00 OFI Crete-:-Kallithea
14:00Cnc Panelefsiniakos-:-Panthrakikos Komotini
14:00 Trikala-:-Aris Thessaloniki FC
Guatemala - Liga Nacional Clausura
04:00FT Club Xelaju2:1Deportivo Marquense
04:00FT Deportivo Malacateco2:0Deportivo Mictlan
19:00 CD Suchitepequez-:-Carcha
23:00 CSD Municipal-:-Antigua Guatemala
23:00 Coban Imperial-:-Guastatoya
Japan - J. League 2
06:00FT Zweigen Kanazawa2:2Machida Zelvia
06:00FT Renofa Yamaguchi1:0Kamatamare Sanuki
06:00FT Roasso Kumamoto0:1Oita Trinita
07:00FT Montedio Yamagata0:0Avispa Fukuoka
07:00FT Thespakusatsu Gunma1:2Fagiano Okayama FC
07:00FT Matsumoto Yamaga1:2Nagoya Grampus Eight
Kenya - Premier League
14:00 Kakamega Homeboyz-:-Muhoroni Youth FC
14:00 Western Stima-:-Sofapaka
Paraguay - Division Profesional - Apertura
00:10FT Libertad3:0General Diaz
Russia - PFL Zone South
13:00 FC Krasnodar II-:-Dinamo Stavropol
14:30 SKA Rostov-:-Chernomorets Novorossiysk
15:00 Biolog Novokubansk-:-Spartak Vladikavkaz
15:00 Afips Afipsky-:-FC Rotor Volgograd
15:00 Torpedo Armavir-:-Angusht Nazran
15:00 Druzhba-:-Mashuk-KMV
South Korea - K. League Challenge
08:0056' Suwon City0:1Asan Mugunghwa
08:0060' Seoul E-Land FC0:0Ansan Greeners
08:0060' Gyeongnam FC0:0Daejeon Citizen
Spain - Tercera Division - Grp. 13
17:00 Olimpico de Totana-:-Lorca FC
Tunisia - Ligue I Relegation Group
15:30 Avenir de La Marsa-:-US Tataouine
Uruguay - Primera Division Apertura
21:30 Danubio-:-Cerro
21:30 Juventud de las Piedras-:-Plaza Colonia
21:30 Sud America-:-River Plate
21:30 Nacional-:-Liverpool FC
USA - NASL Spring Season
00:30FT North Carolina FC1:1Miami FC
01:20FT Puerto Rico0:0New York Cosmos
04:00FT San Francisco Deltas1:1Indy Eleven
Venezuela - Primera Division - Apertura
22:00 Atletico Venezuela-:-Trujillanos FC
22:00 Monagas SC-:-Deportivo Anzoategui